Penzión Aurel - Liptovský Ján

  Možnosti  

   V zimnej sezóne sú v blízkom okolí veľmi široké možnosti lyžovania (30 stredísk) na lyžiarskych tratiach rôznej náročnosti od úplných začiatočníkov až po profesionálnych lyžiarov s možnosťou nočného lyžovania.
V Liptovskom Jáne je k dispozícii novovybudované lyžiarske stredisko Javorovica so štyrmi vlekmi a technickým zasnežovaním. V okolí do 30 km od penziónu sa nachádzajú ďalšie známe lyžiarske strediská s technickým zasnežovaním (Jasná, SkiPark Ružomberok, Podbreziny, Žiar).

   V Liptovskom Jáne sa nachádza vyhľadávané termálne kúpalisko s letnou prevádzkou (1 km). Termálne kúpalisko v Bešeňovej (20 km) s celoročnou prevádzkou ponúka okrem iného aj veľmi atraktívne nočné kúpanie.
14 km od penziónu sa nachádza najväčší vodný park na Slovensku - AquaPark Tatralandia s bazénmi (9x), tobogánmi (18x) a divokou riekou.

   Relaxačné a kúpeľné služby v Jánskej doline (1 km) ponúka Relaxačné centrum Avena (komplexné kúpeľné služby - bahenné kúpele, solárium, masáže, sauna, krytý bazén) a taktiež hotel Máj (krytý bazén s termálnou vodou, sauna, masáž).

   V obci je prírodný prameň "Teplica" ktorý ľudia využívajú už dlhé desaťročia pre jeho liečivú minerálnu vodu. Ojedinelý prírodný výtvor "Kaďa" v bezprostrednej blízkosti ponúka celoročne neopakovateľnú možnosť relaxácie v teplej termálnej vode vyvierajúcej priamo z podzemia.

   Nízke Tatry (20 km), Západné Tatry a Roháče (15 km) alebo Vysoké Tatry (45 km) ponúkajú neobmedzené možnosti od nenáročných turistických vychádzok cez vysokohorskú turistiku po značkovaných chodníkoch až po extrémne horolezecké výstupy.

   V Demänovskej doline (20 km) sa nachádzajú svetoznáme jaskyne sprístupnené verejnosti - Jaskyňa Slobody a Demänovská ľadová jaskyňa. V obci Važec (35 km) je možné navštíviť Važeckú jaskyňu.

   Vodná nádrž Liptovská Mara (10 km) ponúka v letnej sezóne okrem kúpania a vodných športov aj príležitosť na rybárčenie. Ďalšia rekreačná vodná nádrž - Oravská priehrada je vzdialená 55 km.
V areály vodného slalomu v Liptovskom Mikuláši (8 km) je možné raftingové splavovanie s odborným inštruktorom.

   Kultúrne pamiatky v okolí zachytávajú minulosť a prítomnosť regiónu. Pamiatková rezervácia ľudovej architektúry UNESCO vo Vlkolínci (40 km), skanzen v Pribyline (12 km), ojedinelý drevený artikulárny kostol vo Svätom Kríži (15 km), Jánošíkove väzenie a Synagóga v Liptovskom Mikuláši (8 km), archeologické múzeum keltského sídla Havránok spred 2500 rokov (20 km), Oravský Podzámok (50 km), Folklórny festival Východná organizovaný každoročne na začiatku júla (20 km) a ďalšie.

na začiatok stránky